Нейродерміт на голові. Що робити?

April 14, 2017

Існує велика кількість захворювань, що супроводжуються свербінням шкіри голови. Іноді свербіння затихає, а потім з’являється знову і стає нестерпним. Захворювання, що характеризуються нестерпним свербінням, називається нейродерміт.

Нейродерміт є шкірним захворюванням неврогенно-алергічного характеру. Це захворювання має хронічний характер і має досить часті загострення, що виникають з таких причин: стрес, нервова перенапруга, забруднена екологія, нераціональне харчування тощо. Також важливу роль у виникненні нейродерміту відіграє спадковість, слабка імунна система та хвороби нервової системи.

Слід зазначити, що нейродерміт на шкірі голови виникатиме у вигляді висипань, які схожі на псоріаз. Висипання при цьому захворюванні покриваються великим шаром лусочок, які досить складно відокремити від поверхні шкіри. В області за вухами дуже часто з’являються невеликі тріщини, що підмокають. Нейродерміт може вражати різні зони в хаотичному порядку і поєднувати їх у великі скупчення.

Причини нейродерміту розглядаються фахівцями досі. При цьому основною причиною цієї недуги є нервово-алергічні захворювання. У людей, які страждають на нейродерміт, загострення захворювання завжди пов’язане з сильними переживаннями. В результаті виникає замкнене коло – нервозність і свербіж шкіри загострюють один одного. Крім того, простежується поява нейродерміту разом із іншими алергічними захворюваннями. Схильність до хвороби може передаватися у спадок, що вказує на генетичну схильність до розвитку захворювання.

У деяких випадках нейродерміт діагностується у людей як супутні захворювання після перенесення захворювань, що знижують імунітет, а також при гормональних збоях в організмі.

Основні симптоми нейродерміту голови

Основною ознакою нейродерміту волосистої частини голови є регулярне безперервне свербіння. Іноді навіть після лікування захворювання у людини залишається шкідлива звичка почухати голову. На перших етапах розвитку захворювання воно майже непомітне, проте згодом уражена шкіра стає червоною і покривається лусочками та висипаннями.

Потрібно відзначити, що на всіх ділянках тіла це захворювання проявляється однаково – починається нестерпний свербіж. Внаслідок чого людина постійно свербить місце виникнення поразки, в результаті з’являються ушкодження. Після чого на розчесаних місцях шкіра покривається висипаннями, червоніє, потовщується, з’являються лусочки, які лущиться. Постійне розчісування утворюють чудові умови для проникнення мікробів та розвитку інфекції.

Навіть при сильному ускладненні захворювання волосся на голові не випадає і ховає під собою розчісування та висипання. Тому багато людей відтягують візит до лікаря, тим самим ускладнюючи лікування цього захворювання. Оскільки нейродерміт – це не просто косметичний дефект, а серйозне захворювання, яке потребує спеціального лікування.